Ako zmeniť jazyk vo Windows 7 Professional

This entry was posted by štvrtok, 11 február, 2010
Read the rest of this entry »

Možno ste narazili na problém, že po inštalácii Windows 7 professional ste nevedeli nájsť nastavenie pre zmenu jazyka v systéme. Verzia Windows 7 professional nemá v sebe podporu pre jazykové balíky. Podporu majú vyššie verzie Windowsu Ultimate a Enterprise.

Tento problém sa dá vyriešiť manuálnym nainštalovaním a zmenou v registroch.


Budeme potrebovať jazykový balíček ktorý si stiahneme z Microsoftu alebo z iného zdroja. Napríklad sem napálime na dvd alebo len rozbalíme iso obraz.

 1. Spustíme príkazový riadok (command prompt) ako administrátor aby sme mali dostatočne práva pre inštaláciu jazykového balíka. Štart a do okienka Search napíšeme -> cmd -> Pravým tlačítkom klikneme na ikonu a potom -> Run as administrator.
 2. Napíšeme nasledujúci príkaz a stlačíme ENTER. Za „/packagepatch:“ napíšeme úplnú cestu k nášmu jazykovému balíku. Ja som inštaloval z Multilanguage DVD nasledovne.

  dism /online /add-package /packagepath:f:\langpacks\sk-sk\lp.cab

  Pomerne rýchlo to nainštaluje zopár minút.

  Inštalovanie jazykového balíka dokončenáAk nám napíše „The operation completed successfully“ znamená to, že inštalácia bola úspešná.

 3. Spustíme registre Windowsu tlačidlo Windows + R vybehne nám okno pre spustenie programu kde napíšeme „regedit“. Po inštalácii by mal byť vytvorený novy kľuč v HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguage\sk-SK. Pre zmenu jazyka je potrebne zmazať en-US kľuč
 4. HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguage\en-US

 5. To je všetko. Aby sa prejavili zmeny reštartujeme počítač.

2 komentáre to “Ako zmeniť jazyk vo Windows 7 Professional”

 1. Jahio

  Ahoj,
  postupoval som podla pokynov, ktore tu mas napisane a oznamilo mi aj „The operation completed successfully“, ale novy kluc HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguage\sk-SK nemam vytvoreny. Mohol by si mi prosimta poradit, kde by mohol byt problem? dikes

 2. kiwi

  vidim, ze datum zalozenia temy je stary, ale ak ma niekto rovnaky problem, ako Jahio, moze mu to pomoct… ked je lp.cab cez prikazovy riadok nainstalovany, ale rovnako sa mu nezobrazuje novy, vytvoreny kluc HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguage\sk-SK, staci si stiahnut VISTALIZATOR a tam uz ma na vyber cudzi jazyk (original) a ten, co prave nainstaloval. staci ho potvrdit a system uz sam „nabidne“ potrebny restart


Leave a Reply